Шановні Подоляни! НЕ ПАЛІТЬ ОПАЛЕ ЛИСТЯ!!!

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області вкотре попереджає керівників підприємств, учбових та дошкільних закладів, інших організацій, які розташовані на території міста, а також мешканців приватного житлового сектору про заборону спалювання опалого листя та іншої сухої рослинності. Кожен з нас відповідальний за екологію нашого міста!!!

Шкода від спалювання листя й сухої трави величезна та вкрай небезпечна. Так при згорянні 1 тони рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9кг. мікрочасточок диму. У їхній склад входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали й т.п. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що може викликати в людині ракові захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.

Нагадуємо, що статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлена відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків у вигляді накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170грн.-340грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850грн.-1190грн.). Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340грн.-680грн.) і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1190грн.-1700грн.).

Щодо питання «Куди ж подіти опале листя?» - законодавством України передбачено укладання договорів на вивіз листя та інших побутових відходів з відповідними спеціалізованими підприємствами.

Тож, шановні громадяни нашого міста! Не будьте байдужими до навколишнього природного середовища, власного здоров’я та здоров’я оточуючих!

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці