Інспекція інформує про результати лабораторних досліджень на річці Хомора

Як повідомлялось раніше, Інспекцією в рамках проведення кризового моніторингу річок Случ та Хомора на території Полонського району 15 та 20 січня цього року було проведено відбір проб поверхневих вод річки Хомора. За результатами інструментально-лабораторних досліджень встановлено перевищення  хімічного споживання кисню (ХСК) у всіх дев’яти  пробах, що свідчить про забруднення водойми. Так, в точці відбору на межі Хмельницької та Житомирської областей показник ХСК склав: 15 січня 71,7 мг/см3 , 20 січня – 89,7 мг/см3 (при нормі - 50 мг/см3). Крім того, незначні перевищення були зафіксовані Інспекцією по таким забруднюючим речовинам, як біологічне споживання кисню (БСК), азот амонійний та поверхнево-активні речовини. Вміст розчиненого кисню у всіх точках відбору знаходиться в межах норми.

Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області і надалі здійснюється контроль за станом поверхневих вод річки Хомора в межах області. Так, 25 січня цього року Інспекцією проведено обстеження поверхневих вод біля випуску №1 ТОВ  «ПВКФ – Україна» на межі областей та в контрольних точках спостереження. В ході обстеження фактів загибелі водних живих ресурсів не виявлено, рівень розчинного кисню становив в межах норми: від 9,2 мг/см3 до 6,4 мг/см3.

Інструментально-лабораторні дослідження відібраних проб поверхневих вод, відібраних 27 січня,  наразі тривають.
 

Довідково: Що означає перевищення показника хімічного споживання кисню (ХСК) та про що він може свідчити.

Хімічне споживання кисню (ХСК): кількість кисню, необхідна для хімічного окиснення неорганічних і органічних речовин. Різке зростання ХСК води свідчить про забруднення водойми. Величина ХСК є важливою гігієнічною характеристикою води, яка дозволяє судити про забрудненість води окисленими речовинами, але не дає інформації про склад забруднення.

         


     

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення