Інспекція інформує: 10 червня проведено кризовий моніторинг річок Случ та Хомора

На виконання Доручення Держекоінспекції України від 31 січня 2020 року №43 «Про проведення спостережень та контролю в басейні річок Хомора та Случ», 10 червня цього року Держекоінспекціями у Хмельницькій області та Поліського округу, за участю місцевих активістів, було проведено обстеження за якісним станом річок Хомора та Случ.

Державними інспекторами, під пильним наглядом активістів, було відібрано 22 проби поверхневих вод річок Хомора та Случ та проведено вимірювання розчиненого у воді кисню в кожній точці моніторингового спостереження. За результатами вимірювань показник розчиненого кисню коливався в від 2,6 мг/дм3 до 8,6 мг/дм3. На межі областей рівень кисню становив 2,6 мг/дм3 (при нормі не менше 4,0 мг/дм3). Наразі розпочато проведення інструментально-лабораторних досліджень відібраних проб.

Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області і надалі буде здійснюватися моніторинг річок Случ та Хомора, про що буде повідомлятись громадськість.

 

До відома громадськості: рішенням Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування від 16 січня 2020 року №22/3 та належного реагування на екологічну ситуацію в басейнах річок Хомора та Случ на території Полонського району Хмельницької області, Романівського, Баранівського та Новоград-Волинського районів Житомирської області, Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області та Державній екологічній інспекції Поліського округу доручено щомісячно в перщій декаді місяця проводити спільні, із залученням громадськості, обстежень і спостережень за якісним станом річок Случ та Хомора (у тому числі з відбором проб) на території Полонського району Хмельницької області, Романівського, Баранівського та Новоград-Волинського районів Житомирської області.

Більше фото за посиланням https://www.facebook.com/Dei.khm/posts/2572998236257313


       

      

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення