За зверненням громадянина, Інспекцією встановлено факт засмічення земельної ділянки автомобільними шинами

Наприкінці травня цього року на адресу Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області надійшло звернення від мешканця міста Хмельницького про те, що на березі дренажної канави по вулиці Мельникова, що в обласному центрі, невідома особа вивезла понад двадцять відпрацьованих автомобільних шин.

       

 02 червня працівниками Інспекції було проведено перевірку, за результатами якої встановлено факт засмічення відходами різного морфологічного складу двох земельних ділянок. Матеріали по даному факту направлені до правоохоронних органів з метою встановлення осіб, які здійснили засмічення, притягнення їх до адміністративної відповідальності та відшкодування шкоди, завданої навколишньому природному середовищу у частині засмічення земель відходами.

               Крім того, Інспекцією надіслано лист-вимогу до органу місцевого самоврядування в особі Хмельницької міської ради щодо вжиття заходів, передбачених Законом України «Про відходи» в частині поводження з безхазяйними відходами.
 

До відома: Автомобільні шини являють собою серйозну екологічну проблему, речовини, які використовуються при виробництві, переробці і утилізації шин є вкрай токсичними для людини і навколишнього середовища.

Відпрацьовані автомобільні покришки (ОАП) є відходом четвертого класу небезпеки. При довгому впливі на навколишнє середовище, вони завдають колосальної шкоди. До їх складу входить понад 120 шкідливих хімічних речовин, багато з яких є сильними канцерогенами, які згубно впливають на здоров’я людини викликаючи онкологічні захворювання. Найнебезпечніші серед них з онкологічною точки зору — N-нітрозаміни, які при розкладанні відпрацьованих шин виділяються в повітря.

При контакті використаних авто-покришок з водою відбувається вимивання цілого ряду токсичних органічних сполук: метилфеніл, етанон, азулен, бензотіазол, метілбензотіазол, діметілпропіл, метілбензамін, бутильований гідрокситолуол, діетилфталат, метилтіо, бензотіазол, дифениламин, дибутилфталат, фенантрен.

Можна зробити висновок, що шини представляють для довкілля не меншої шкоди, ніж вихлопні гази, так як на них припадає 70% обсягу всіх викидів канцерогенів від автомобілів.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення