За порушення правил використання лісових ресурсів лісокомунальному підприємству нараховано понад 22 тис.грн. збитків.

У період з 11 по 20 січня цього року Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області було проведено планову перевірку додержання вимог природоохоронного законодавства  спеціалізованого лісогосподарського комунального підприємства «ФЛОРА», розташованого на території Деражнянського району.

           В 1994 році згідно рішення Хмельницької обласної ради, підприємством взято під охорону заповідне урочище місцевого значення «Липник» з метою охорони та збереження цінних видів рослинного та тваринного світу, який входять до складу лісового фону підприємства СЛКП «Флора».  Проте, під час перевірки заповідного урочища місцевого значення «Липник», державними інспекторами була задокументована відсутність охоронних знаків та аншлагів в повному обсязі. 

Крім того, під час планового заходу були перевірені санітарно-вибіркові рубки 2020 року та  виявлені пошкодження дерев різних пород, не призначених у рубку, до ступеня припинення росту та пошкодження лісових культур віком 5 і менше років. Загальна сума збитків при цьому склала 22 503,08 грн.

На даний час Інспекцією підготовлена претензія до спеціалізованого лісогосподарського комунального підприємства «ФЛОРА» про відшкодування заподіяної навколишньому природному середовищу шкоди, яка підлягає виконанню в добровільному порядку у місячний термін. У разі невиконання зобов’язання щодо добровільного відшкодування шкоди у вказаний термін, Інспекція буде змушена звернутись з позовом до суду про примусове стягнення завданої шкоди.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення