Офіційно про «кронування» дерев в парку ім М.Чекмана

11 січня цього року до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області звернулась мешканка міста Хмельницького з заявою про перевірку законності «кронування» дерев в парку ім. М.Чекмана, що в обласному центрі.

З метою перевірки фактів, зазначених у зверненні, Інспекцією у період з 26 по 28 січня 2021 року була проведена позапланова перевірка Комунального Підприємства «Парки і сквери міста Хмельницького», предметом господарської діяльності якого є:

 -   утримання парків і скверів міста Хмельницького;

-    забезпечення зовнішнього благоустрою та збереження зелених насаджень парків і скверів;

-    організація робіт з благоустрою, озеленення території парків і скверів;

-    забезпечення збереження зелених насаджень, квітників, газонів та належний догляд за ними;

-    забезпечення збереження природо-заповідного фонду та ін.

           Варто зазначити, що під охорону КП «Парки і сквери міста Хмельницького» згідно охоронного зобов’язання №119 від 20.10.2016 року передано парк- пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ім. М.Чекмана».

Згідно із Законом України про природно-заповідний фонд (стаття 3), парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва належать до групи штучно створених об'єктів природно-заповідного фонду на території яких забороняється будь-яка діяльність, що непов’язана з виконанням покладених на парк завдань і загрожує його збереженню, зокрема – знищення та пошкодження дерев.

На момент перевірки Інспекцією було встановлено, що КП «Парки і сквери міста Хмельницького» на території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ім.М.Чекмана» здійснювало господарську діяльність, яка суперечить вимогам Закону України «Про природно-заповідний фонд України», Положенню про парк та Охоронному зобов’язанню, в результаті чого було пошкоджено до ступеня неприпинення росту тридцять чотири дерева різних порід. 

Згідно такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, загальна сума збитків склала 182тис. 328грн. Матеріали по даному факту передані до Хмельницької обласної прокуратури.

       

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення