Не пали траву! Не спопеляй свою Землю!

Спалювання сухих рослинних залишків стало для деяких наших громадян настільки звичним, що навіть теперішня ситуація в державі не «включила» їхні мізки. І поки на фронті воїни борються за нашу землю, є ті, хто в тилу її спопеляє!

3 березня 2022 р. внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів додано також навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Для порушників передбачено покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Крім того, статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено покарання за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків у вигляді накладення штрафу на громадян  у розмірі від 3060 до 6120 грн. а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень. За ті ж дії, вчинені на природоохоронних територіях, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.

Звертаємось до голів територіальних громад Хмельниччини посилити контроль на територіях своїх громад та постійно проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення випалювання залишків сухої рослинності!

Закликаємо усіх повідомити сусідів, близьких, знайомих про можливі страшні наслідки від спалювання трави. Якщо Ви стали свідками підпалів, повідомляйте поліцію чи місцеву владу. Не мовчіть, не покривайте злочинців! Україна починається з кожного з нас!

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці