Застосування дизельних генераторів: що потрібно знати юридичним та фізичним особам.

Через пошкодження енергетичної інфраструктури та відключення світла у місті бізнес вимушений працювати з паливними генераторами.

Дизельні, бензинові та газові генератори дійсно є устаткуванням в результаті експлуатації якого в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини. Якщо протягом певного часу джерело зберігає свої просторові координати або не змінює своє місцеперебування і використовується надалі, то воно є стаціонарним.

Згідно з ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб’єкту господарювання обласною державною адміністрацією.

Разом з тим в умовах воєнного стану постановою КМУ "Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану" від 18.03.2022 №314 встановлено, що в період воєнного стану право на провадження господарської діяльності суб’єкти господарювання можуть набувати на підставі декларації про провадження господарської діяльності, що містить відомості згідно з додатком 1 до даної постанови, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг), крім видів господарської діяльності за переліком згідно з додатком 2 до постанови.

Враховуючи зазначене, суб’єкт господарювання для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами в період воєнного стану може використати декларативний метод.

Декларація може бути подана за вибором суб’єкта господарювання незалежно від задекларованого (зареєстрованого) місцезнаходження (місця проживання), місця провадження господарської діяльності або місцезнаходження відповідного об’єкта в паперовій та електронній формі через центр надання адміністративних послуг з подальшою передачею органам ліцензування, дозвільним органам та суб’єктам надання публічних (електронних публічних) послуг, а також засобами веб-порталу електронних послуг (Портал Дія).

Якщо ж генератор після закінчення дії воєнного стану планується залишити, то потрібно отримати дозвіл на викиди.

Наголошуємо на тому, що вищеописані дозвільно-декларативні процедури стосуються виключно суб’єктів господарювання. Фізичним особам (тобто звичайним громадянам) враховуючи, що робота вказаного устаткування супроводжується шумом та надходженням вихлопних газів, достатньо узгодити графіки роботи генератора із сусідами та дотримуватися правил безпеки.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці