Увага! З 15 лютого діє заборона на вилов щуки!

З метою забезпечення охорони, збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ) щуки, збільшення її запасів у водних об’єктах Хмельницької області, в період з 15 лютого  до 31 березня 2023 року включно встановлено заборону на добування (вилов) щуки.

Щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів. Нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. Саме у цей період щука є дуже вразливою до вилову.

За незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.

У випадку, якщо ви на риболовлі все ж впіймали щуку – ваш обов’язок згідно п.2 р.3. Правил рибальства використовувати всі необхідні допоміжні засоби та прийоми для дбайливого підхоплення і звільнення рибини від гачка і випуску в природне середовище, уникаючи нанесення їй травмувань.

Нагадуємо, що на Хмельниччині наразі триває осінньо-зимова заборона на лов риби у зимувальних ямах. Відповідно до Правил, риболовля у зимовий період дозволяється за межами зимувальних ям зимовими вудками та жерлицями всіх видів з криги та, у разі відсутності льодового покриву, нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади, загальна кількість гачків на яких не повинна перевищувати 7 одиниць на одного рибалку.

 

Довідкова інформація:

З 9 грудня 2022 року в Україні почали діяти нові Правила любительського і спортивного рибальства. Вони враховують найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних наукових установ України, пропозиції громадськості та інших стейкхолдерів.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці