З 1 квітня на Хмельниччині розпочинається нерестова заборона!

З 1 квітня 2023 року в Хмельницькій області розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

 

Тривалість заборони залежить від водойми:

- у корінних водах річок з 1 квітня по 20 травня (включно);

- р. Дністер з усіма притоками з 1 квітня по 10 червня (включно);

- на водосховищах з 1 квітня по 9 червня (включно);

- в придаткових водах з 1 квітня по 30 червня (включно).

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство гачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега на визначених   наказом     Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Хмельницькій області   ділянках. Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі з перевищенням дозволеної добової норми вилову – 3 кілограми та 1 штука.

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 17 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого, або позбавленням волі на той самий строк. Також порушникам доведеться сплатити збитки, завданні рибному господарству. 

Нагадуємо, що до 30 червня 2023 року (включно) триватиме також заборона на вилов раків.

Тож, Держекоінспекція у Хмельницькій області закликає громадян берегти природні ресурси рідного краю і не допускати порушення природоохоронного законодавства, а у разі виявлення фактів браконьєрства - звертатись за телефонами: (0382) 70-28-39.

Спільними зусиллями збережемо водні біоресурси!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці