Великдень без шкоди для довкілля.

Незабаром в Україні святкуватимуть Великдень. Зазвичай, це свято асоціюється із крашанками, Паскою та сімейними застіллями. Проте не варто забувати, що саме у святкові дні утворюється найбільша кількість відходів. Тож, як зробити святкування Великодня максимально екологічним.

ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР

За давніми традиціями, підготовка до Великодня починається у чистий четвер. Вважається, якщо не поприбирати у домі цього дня і зустріти Великдень у брудному приміщенні, то весь рік чекай низки невдач та бід. Тож, закликаємо усіх українців прибрати у будинках, перебрати старі непотрібні речі та віддати їх на гуманітарні хаби. Таким чином ви не лише збережете довкілля, а й зробите добру справу. 

КРАШАНКИ 

Крашанки – це стародавній та невід’ємний атрибут кожного великоднього кошика. Багато років поспіль популярності набули магазинні барвники. Вони надають яскравий колір яйцям. Проте, такі барвники шкодять не лише довкіллю (бо продаються у пластиковому пакованні, яке не переробляється), а й здоров’ю людини, адже мають хімічні речовини, які здатні проникати усередину яйця та, відповідно, потрапляє і до нашого організму. Тож, пропонуємо чудові корисні альтернативи штучним барвникам: 

для червоного кольору, потрібно вже варені яйця опустити на півгодини в журавлинний або буряковий сік. Якщо скоротити час перебування крашанок в соку, можна отримати не тільки червоний, але і рожевий відтінок

для помаранчевого кольору помістіть яйця у морквяний сік

для жовтого кольору використовуйте розчин куркуми 

ПАСКИ

Надавайте перевагу паскам, які продаються без пластикового паковання. Якщо готуєте паску самостійно, уникайте яскравої цукрової посипки в поліетиленових пакетиках. Для оздоблення прекрасно підійдуть цукати, сухофрукти або горішки. Це не лише більш екологічно, а й корисніше для вашого здоров’я. 


ЗАСТІЛЛЯ
             Продумайте заздалегідь, що ви будете готувати та складіть список, щоб не придбати зайвого. В середньому на свята українці купують на 30% більше продуктів, ніж потрібно. Це допоможе не лише врятувати довкілля від надмірного засмічення, а й вберегти ваш гаманець від зайвих витрат. У магазин беріть із собою шопери та мішечки, які можна також пошити самостійно зі старих вживаних речей. 

Якщо влаштовуєте у цей день пікніки на природі, не забудьте прибрати з собою усі відходи та донести до найближчих сміттєвих баків, або посортувати, помити та здати на переробку. Важливо! Якщо сміттєвий бак переповнений, донесіть відходи до наступного, адже так воно може розлетітись навколо. 

ПОМИНАЛЬНІ ДНІ 

Відмовтеся від пластикових квітів для прикрашання могил. Як екоальтернативу, обирайте багатолітні живі квіти. Вони мають набагато красивіший вигляд та з часом не розкладатимуть на мікропластик.

Окрім того, якщо ви маєте традицію залишати ласощі біля могил, обирайте щось органічне та без паковання. 

Бажаємо вам гарних та екологічних свят! 

Деталі на сайті letsdoitukraine.org.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці