Офіційно про загибель риби на річці Південний Буг

17 травня Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області спільно з представниками Хмельницького рибоохоронного патруля, Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та працівниками Управління з питань екології та контролю за благоустроєм Хмельницької міської ради було проведено обстеження ділянки Хмельницького водосховища берегів та русла річки Південний Буг в місті Хмельницькому (від автомобільного мосту на с.Осташки до вул.Камянецької) по факту замору риби.

Інспекцією були відібрані проби води, за результатами інструментально-лабораторних досліджень яких встановлено  перевищення показника БСК, який свідчить про забруднення водойми. В точці відбору на р. Південний Буг по вул. Кооперативній цей показник становив 3,4 мг/дм3, а в точці відбору  по вул. Північній  - 3,6 мг/дм3 (при нормі 3,0 мг/дм3). Показник розчиненого у воді кисню становив від 4,2 до 4,4 мг/дм3 (при нормі не менше 4,0 мг/дм3).

За результатами обстеження комісією було зафіксовано загибель:

товстолоба - 146 екз.

короп – 7 екз.

щука -1 екз.

карась – 1 екз.

 

Розмір збитків, завданих довкіллю внаслідок загибелі ВЖР склав 562,139 тис.грн.

Матеріали передані до правоохоронних органів в порядку статті 214 для встановлення причин загибелі водних живих біоресурсів та притягнення винних осіб до відповідальності.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці