На території Сатанівської тергромади виявлено незаконну рубку дерев на понад 70 млн.грн.!

За зверненням одного з мешканців обласного центра, Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області в термін з 25 по 28 квітня цього року був проведений захід, спрямований на запобігання та виявлення адміністративних правопорушень в частині перевірки факту законності знесення зелених насаджень на території Сатанівської ТГ вздовж річки Збруч.

У ході проведення заходу Інспекцією було встановлено, що Приватне підприємство «СПОРТ-ПРОГРЕС», яке проводило капітальний ремонт по відновленню та підтриманню сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Збруч з влаштуванням рекреаційних зон в її заплаві, здійснило незаконну вирубку зелених насаджень.

Так, відповідно до Актів обстеження зелених насаджень на предмет видалення високорослих, наполовину сухостійких пошкоджених дерев та їх частин до стану припинення росту, виданих Сатанівською селищною радою, ПП «СПОРТ-ПРОГРЕС» мало видалити 922 дерева різних порід. Проте, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області було встановлено незаконне зрізання більше двох тисяч дерев! Причому видалення всіх зелених насаджень було проведено за відсутності дозволу та ліміту на спеціальне використання природних ресурсів, що є порушенням статті 9-1 Закону України «Про природно заповідний фонд України»! (Спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду здійснюється в межах ліміту та на підставі дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду).

Варто зазначити, що свою діяльність ПП «СПОРТ-ПРОГРЕС» здійснювало вздовж прибережної смуги річки Збруч в охоронній зоні парку-пам`ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «САТАНІВСЬКА ПЕРЛИНА», яка входить до загальної території Національно природнього парку «ПОДІЛЬСЬКІ ТОВТРИ»!

 Згідно розрахунків, проведених Інспекцією, сума заподіяної державі шкоди за внаслідок незаконного видалення зелених насаджень становить 70 млн. 163 тис. 137грн.

Матеріали по даному факту в порядку ст.214 КПК України направлені Інспекцією до правоохоронних органів для притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування завданих збитків.

 Довідково:

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» від 06.09.2019р. внесено зміни до статті 246 Кримінального кодексу України, якими посилено кримінальну відповідальність та збільшено штрафи за незаконну вирубку лісів.

Так, згідно із запровадженими змінами, для притягнення особи до кримінальної відповідальності за статтею 246 Кримінального кодексу України потрібно, щоб її діями було завдано шкоди на суму, яка перевищує 1 921 000 грн. (істотна шкода), 4 802 500 грн. (тяжкі наслідки).

Тож, охочим до незаконної вирубки дерев варто знати, що  територія Кам’янець-Подільського району відноситься до Національного природного парку «Подільські Товтри», тобто є територією природно-заповідного фонду, і це вже є достатньою підставою для кваліфікації  діяння за ст. 246 КК України!

 

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці