Природоохоронна операція "Первоцвіт": захист ранньоквітучих рослин та відповідальність за порушення законодавства

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області розпочинає щорічну природоохоронну операцію "Первоцвіт", яка спрямована на збереження ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України. Кампанія покликана запобігти незаконному збору, продажу та знищенню рідкісних видів флори.

Чому важливо охороняти первоцвіти?
Відповідальність за порушення природоохоронного законодавства
Як можна допомогти збереженню первоцвітів?

Первоцвіти, такі як підсніжник звичайний, сон-трава, шафран Гейфеля, білоцвіт весняний та інші, відіграють важливу роль в екосистемах і знаходяться під загрозою зникнення через надмірний збір та знищення місць їхнього зростання. Масовий збір цих рослин для продажу призводить до значного зменшення їх популяцій у природі.

Згідно з чинним законодавством, незаконний збір, перевезення та реалізація рослин, занесених до Червоної книги України, тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Відповідно до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на порушників порядку придбання, збуту або ж розповсюдження об’єктів рослинного світу чекатиме штраф у розмірі від 510 до 1700 гривень з подальшою конфіскацією рослин.

Якщо ж об’єктом порушення стануть рослини, які перебували в межах територій природно-заповідного фонду, які занесені до Червоної книги України, розмір штрафних санкцій значно зросте і становитиме від 1700 до 3655 гривень.

Окрім штрафу, правопорушники також зобов’язані сплатити відшкодування за кожну зірвану або пошкоджену рослину, сума якого визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

·         Не зривати та не купувати первоцвіти, особливо ті, що занесені до Червоної книги.

·         Повідомляти про випадки незаконного збору та продажу ранньоквітучих рослин органам екологічного контролю.

·         Підтримувати екологічні ініціативи та брати участь у заходах, спрямованих на збереження природи.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області закликає громадян відповідально ставитися до природи та не допускати знищення унікальних рослин. Пам’ятаймо: збереження первоцвітів – це наш спільний внесок у майбутнє екосистеми та природного біорізноманіття України!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці