Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області нагадує: з 1 листопада діє заборона вилову риби на зимувальних ямах!

З метою збереження водних біоресурсів та забезпечення сталого рибальства, Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області наголошує на важливості дотримання заборони на вилов риби на зимувальних ямах.

 В зимовий період риба збирається в зимувальних ямах — спеціальних місцях, де вона знайде безпечний притулок від холодної води та кисневого голоду. Незаконний вилов риби в таких зонах призводить до значних втрат популяцій, ускладнює природне відновлення водних ресурсів і впливає на екосистему в цілому.

 Заборона на вилов риби на зимувальних ямах діє на території Хмельницької області в період з 1 листопада і до початку нерестового періоду. Порушення цієї заборони тягне за собою адміністративну відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 За порушення заборони передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 51 до 170 грн. За лов водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову визначений штраф у розмірі від 340 грн. до 680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих біоресурсів.

Також, відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України у випадку незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду настає кримінальна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу від 17000 до 85000 грн або обмеження волі строком до трьох років.

Крім того, за незаконний вилов риби, згідно такс, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 29.09.2023 за № 1042, передбачено відшкодування завданої шкоди рибному господарству України. Так, один екземпляр незаконно виловленого сома європейського обійдеться у 5117 грн, сазана – 3706 грн, товстолоба білого, строкатого – 3638 грн, судака звичайного – 3587 грн, білого амура – 3638 грн, щуки – 3468 грн, окуня звичайного – 3162 грн, білизни звичайної і ляща – 1649 грн, лина і головня європейського– 1598 грн, карася сріблястого, чехоні, синця звичайного і рибця звичайного – 1581 грн, клепця, краснопірки, плітки, плоскирки і бичків (крім червонокнижних) – 1564 грн, верховодки звичайної – 85 грн, в’юна – 68 грн, йоржа звичайного, пічкура звичайного – 51 грн та рака – 3332 грн тощо.

Державна екологічна інспекція, разом із правоохоронними органами, проводить регулярні рейди для контролю за дотриманням заборони на вилов риби в зимувальних ямах.

 Збереження водних ресурсів — це спільна відповідальність кожного. Участь у заходах з охорони навколишнього середовища та повага до природних ресурсів допоможуть забезпечити майбутнє для рибних популяцій та екосистеми загалом. 

 Давайте спільно піклуватися про наші водойми, щоб забезпечити їх багатство для майбутніх поколінь. Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти незамінні природні ресурси Хмельниччини!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці