Вінницькі «бізнесмени» руйнують гідрологічний заказник Хмельниччини!

Як повідомлялось раніше, в листопаді 2020 року Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області була проведена перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду  Шиїнецькою сільською радою  Деражнянського району, на території якої знаходиться гідрологічний заказник місцевого значення «Шиїнецький».

Злочинні дії (пошкодження земляного валу (греблі) та відкриття всіх заставок дамби), спричинені невідомими особами, призвели до значного пониження рівня води в гідрологічному заказнику місцевого значення «Шиїнецький», що в свою чергу загрожує порушенню режиму території заказника та може призвести до незворотних наслідків та погіршення загального екологічного балансу в регіоні. Вже зникли унікальні вільхові насадження – осока, ситник, комиш лісовий, хвощ річковий та ін. Зникли також водно-болотні птахи – руда та сіра чаплі, великі синиці, річкові горобці, лелека білий та ін. Немає багатьох земноводних хребетних тварин, гризунів та ссавців. Загальний розмір збитків при цьому становить 145 тис. 121грн.

За матеріалами Інспекції відкрито кримінальне провадження

Попри це, вчора, 24 лютого 2021 року, невідомі особи в присутності представників Національної поліції Вінницької області, використовуючи спецтехніку знову здійснювали розриття греблі, чим грубо порушили вимоги чинного природоохоронного законодавства.

На зауваження голови Деражнянської ОТГ Андрія Ковпака про те, що чиняться неправомірні дії, що завдають шкоду заказнику, невідомі особи не зважали.

У свою чергу, Держекоінспекція у Хмельницькій області, як учасник кримінального провадження (заявник), докладе максимум зусиль для унеможливлення уникнення від відповідальності причетних до вчинення кримінального правопорушення осіб.

Закликаємо усіх небайдужих зберегти заказник «Шиїнецький» для себе, ближнього та майбутнього покоління!

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення